Thermal Transfer Ribon (Wax & Resin Ribon)

Ribonlar, balmumu, reçine ve kimyasal karışımlardan film şerit halinde, genellikle standart hale gelmiş uzunluğu ile 74mt., 91mt., 300mt., 450mt., ve 600mt. olarak üretilir, barkod ribonu, etiket ribonu genişlik olarak, etiket ve baskı genişliği baz alınır, thermal transfer barkod etiket yazıcı olarak adlandırılmış, ısı ile baskı yapan yazıcılarda kullanılır, flat head ve near edge yazıcı kafa (printhead) baskı tekniğine uyumlu, kuşe, vellum, pp opak, metalize, silvermat etiket baskılarında, barkod yazıcılarda in/out (zebra, argox, godex, tsc, toshiba, datamax vb.) yaygın olarak kullanılır. Raf ömrü uzun ürünlerin etiketlenmesinde verimlidir, ribon kopması, ve elektriklenmesi kalitesiz olduğunu göstermektedir, kullanıldığı etiket türüne göre, siyah wax ribon, wax resin ribon, resin ribon, D110A ribon ve renkli ribonlar kullanılmaktadır, ribonlar, barkod etiket yazıcılara göre iç ve dış çap, uzunluk ve sarım yönü bakımından farklılık gösterir, doğru ribonun seçilmesi için, barkod etiket yazıcı marka/modeli belirtilmedilir, termal transfer etiket ribon fiyatları, ölçü, özellik ve adet bazında değişkenlik gösterir.

Wax Ribon; Kağıt cinsi etiketlere ( kuşe, vellum ) barkod yazıcılarla baskı yapmayı sağlayan ribondur. Wax ribon kendi sınıfında ekonomik, extra ve premium wax ribon olarak kalitesine göre sınıflandırılmaktadır.

Wax Resin Ribon; Wax ribonun baskı yaptığı malzemeler dahil, plastik hammadde içeriği olan PP, PE ve PVC etiketlere barkod yazıcılarla baskı yapmayı sağlayan ribondur. İstenen testlere ve şartlara göre iyi sonuçlar aldığı gözlenmiştir.

Resin Ribon; Resin ribonlar, plastik cinsi PP, PE ve PVC etiketlere barkod yazıcılarla baskı yapmayı sağlayan ribondur. Kağıt etiket üzerine baskı yapmaz.

D110A Ribon; Yıkama talimatı, ürün markalama, saten baskı, japon akmazı baskısı, tyvek baskısı, vb, tekstil etiketleme uygulamaları için uygun bir ribondur. Ağır yıkama şartlarına dayanıklı, silinmez özelliği ile tercih edilen ribondur.