Hoşgeldiniz, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Termal barkod etiketi nedir?

Eko Termal Etiket & Lamine Termal Etiket arasında ki fark nedir? Kuşe Etiketin kullanım alanları nerelerdir? fiyatları nasıl belirlenir, detaylı bilgi için uzman satış temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı termal barkod etiketleri, talep edilen ölçü ve adet bazında üretilir, istenildiği takdirde ürün içeriği, seri numara, barkod, karekod vb. baskılı olarak da temin edebilirsiniz, baskısız boş termal ve kuşe etiket ihtiyaçlarınızı adet sınırı olmaksızın karşılayabiliriz. Yeni barkod sistemi kurmak istediğinizde, barkod etiket yazıcılar hakkında bilgi alabilir, firmamızdan satın alabilir, kurulum ve etiket ayarları konusunda destek alabilirsiniz.

Lamine Termal Barkod Etiketi (Top Termal Etiket) Lamine Termal Etiketin üst yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Eko Termal Etiket çeşitlerine göre dayanma süresi daha fazla olan Lamine Termal etiket, nem,ışık,alkol ve sıcaklık gibi dış etkenlere maruz kaldığında kendi kendine kararma özelliği de göstermektedir. Genel olarak bu etiket çeşidi, raf ömrü uzun olan ürünlerde kullanılmaktadır, Baskıda Ribon Kullanılmaz. Eko Termal Etiket Koli etiketi, Ürün Etiketi olarak tercih edilir, yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunmayan etiket cinsidir, Kağıt üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Nem, alkol, ışık ve ısı gibi dış etmenlere karşı dayanıklı değildir, Eko termal etiket, bu tür etkenlere maruz kaldığında kendi kendine kararır. Hızlı tüketilmesi gereken etiket çeşitlerinden olan bu ürün, nemli ve sıcak olan ortamlarda kullanılmazlar. Eko termal etiketlerin genellikle 3-6 aylık kullanım ömrü vardır, kısa süreli kullanımlar için idealdir.

ZEBRA, ARGOX, GODEX, TSC, DATAMAX, TOSHİBA, SATO, POSSİFY, BEİYANG, SEWOO, İNTERMEC, HONEYWELL, BİXOLON, SBARCO, XPRİNTER, HİTMAX, BİRCH, EPSON, CİTİZEN, marka, giriş ve endüstriyel Termal Transfer Barkod Etiket Yazıcıların bayiliğini yapmaktayız, size en uygun yazıcı marka modelini birlikte seçeriz, tedarik aşamasından, etiket rulosu takılması, ribon takılması, barkod programı kurulması, etiket tasarımı yapılması ve son olarak çıktı aldıktan sonra sistemi tarafınıza teslim ederiz.

Kuşe Vellum Sticker Barkod Etiketi Kuşe etiket parlak, Vellum etiket ise mat yüzeye sahiptir. Thermal Ribon baskı yöntemi ile rulolar halinde barkod yazıcı ile yazdırılabilir, Termal Etikete göre daha kalıcı bir etikettir. Wax ribon ile kaliteli ve ekonomik baskılar elde edilebilir. Yapışkanlı PP Opak Etiket Plastik bazlı etiketler grubundandır, suda ve nemde bozulmaz. Isıya ve ışığa dayanıklı olan Opak Polipropilen, esnemez ve zorlanmadığı müddetçe kolay kolay yırtılmaz. Ribon baskısına uygun etiket hammaddeleri arasında yer almaktadır. Resin ribbonlarla baskı alınan PP Opak etiketler, Kuşe ve Vellum gibi kağıt bazlı etiketlere göre baskı maliyetleri yüksektir.

Termal/Kuşe Karton Barkod Etiketi, Yapışkan özelliği olmayıp üst yüzeyi parlak veya mat olan ve çeşitli gramajlarda bulunan etiket türevidir. Karton etiket, tekstil sektöründe sallama etiket olarak yaygın kullanımı olan bir etikettir. Wax ribonla basılması tavsiye edilir. Kuşe Karton Etiket Yapışkan özelliği olmayan, iki yüzeyi de kuşe kaplanmış ya da baskı yüzeyi kuşe kaplanmış karton kağıtlardır. Genellikle Eko Termal olarak Ribonsuz baskılarda kullanılan etiket cinsidir, Tüm hastanelerde kullanılan Baskılı/Baskısız Echo-Lamine Thermal Etiket özelliklerine sahiptir. Genelikle Echo Thermal tercih edilir. İstenen tüm ölçülerde 1000 ve 1500 adetlik rulolar halinde kullanılır. Kuyumcu/Gözlük/Aksesuar Etiketi Takı, Yüzük, Gözlük gibi alanlarda kullanılan Kuyumcu etiketleri, PP Opak dan üretilmektedir. Üzerine baskı alınarak fiyat, özellik, barkod gibi bilgiler yazdırılabilir. Plastik olması nedeniyle yırtılmaz ve dayanıklıdır, Baskı için Resin Ribon kullanılır, Baskının silinmemesi, Uzun süre kalıcı olması gerekir, Etiket Baskısı için Zebra, Argox, Godex, Tsc, Datamax, Toshiba, Sato, Possify, Beiyang, Sewoo, İntermec, Honeywell gibi termal barkod etiket yazıcılar yeterlidir.

Terazi/Raf/Reyon Barkod Etiketi Termal baskı teknolojisi ile yazan teraziler için üretilmektedir. Market, Manav, Şarküteri terazi etiketi gibi uygulamalarda kullanımaktadır. Lamine ve eko olmak üzere iki ayrı kalitede baskılı veya baskısız olarak üretilmektedir. Farklı boyutlarda ve özelliklerde üretimi tarafımızdan yapılmaktadır. Terazi etiketi termal baskı yapabilen tüm terazilerde kullanılabilmektedir. Silvermat Metalize Demirbaş Etiketi Resin Ribon ile Termal transfer baskı yapılabilen, Kağıt kalitesi olarak Slwmat (Silvermat) Gri etiket sıcak ve soğuğa dayanıklı etiket olarak bilinmektedir, yapışkanı özel, yüzeyi gri renkte olup yırtılmayan mikronluk bir metal etiket türevidir. Silwermat etiket ürünlerin üzerinde uzun yıllar bozulmadan kalması için tercih edilir.

Kırılgan ve Güvenlik Etiketi Plastik bazlı malzemeden üretilmektedir. Yapışkanı oldukça kuvvetlidir. Yırtılmadan/Kırılmadan çıkarılması mümkün değildir. Çıkartmaya çalışıldığında kırılmakta ve parça parça dağılmaktadır. Kırılgan etiket olarak ta adlandırılır, destructable etiket olarak ta bilinir. Ribon ile baskı yapılabilmektedir, Garanti ve Orjinal ürün etiketi olarak kullanılır. Güvenlik Etiketi; Yüzeyi parlak ve sert olan güvenlik etiketi olarak bilinen void etiketler genellikle elektronik alanında kullanılmaktadır. Güvenlik etiketi olarak bilinen bu void etiketler söküldüğü zaman yapıştırılmış olduğu yüzeyde bir iz bırakır. Bu izde istenilen yazı yazılabilir. Örnek olarak "Etiket söküldüğü için ürün garanti dışıdır" gibi bir ibare yer alır. Wax ve Resin Ribon Türleri Wax Ribon Yırtılabilir, kağıt türevli ve ucuz maliyetli etiketlere ( Kuşe, vellum, Termal transfer Karton v.b.) barkod yazıcılarla baskı yapmayı sağlayan ribondur. Maliyeti düşük ribonlardır. Dış şartlara,Sürtünme, shring ve kimyasal testlerde başarılı degildir.

Wax Resin Ribon: Wax Ribonun baskı yaptığı malzemeler dahil, Plastik türevli PP, PE ve PVC etiketlere barkod yazıcılarla baskı yapmayı sağlayan ribondur. İstenen testlere ve şartlara göre iyi sonuçlar aldığı gözlenmiştir. Resin Ribon: Resin Ribonlar, Plastik türevli PP, PE ve PVC etiketlere barkod yazıcılarla baskı yapmayı sağlayan ribondur. Kağıt türevlerine baskı yapmaz. D110A Ribon: Yıkama talimatı, ürün markalama, saten baskı, japon akmazı baskısı, tyvek baskısı, vb, tekstil etiketleme uygulamaları için uygun bir ribondur.

Thermal Transfer Ribon Seçeneklerimiz, Wax Ribon, Wax/Resin Ribon, Resin Ribon, D110A Ribonlar. Yazıcı Kafa (Printhead) Değişimi Zebra, Argox, Godex, Tsc, Datamax, Toshiba, Sato, Possify, Beiyang, Sewoo, İntermec, Honeywell marka barkod yazıcılarının sarf malzemesi olarak geçen ve belirli ömrü bulunan kafa değişimleri teknik servisimizce yapılmaktadır.

Termal Etiket, Eco Thermal Etiket, Lamine Termal Etiket, Rulo Barkod Etiketi, Yapışkanlı Etiket, Sticker Etiket, Koli Etiketi, Silvermat Etiket, Metalize Etiket, Demirbaş Etiketi, PP Opak Etiketi, Yüksek Yapışkanlı Fastyre Etiket Baskılı Etiket, Baskısız Etiket, Logo Baskılı Etiket, Barkod Baskılı Etiket, Karekod Baskılı Etiket, Güvenlik Etiketi, Void Etiket, Kırılgan Etiket, Terazi Etiketi, Ürün Etiketi, Kuşe Etiket, Çuval Etiketi, Yem Çuvalı Etiketi, Un Çuvalı Etiketi, Şeffaf Etiket, Koruyucu Etiket, Karton Etiket, Kuşe/Termal Karton Etiket, Halı Etiketi, Kumaş, Kartela Etiketi, Envanter Etiketi, Kütüphane Etiketi, Bagaj Etiketi, Kargo Etiketi, Konteyner Etiketi, Tekstil Etiketi, Kutu Etiketi, Kuyumcu Etiketi, Gözlük Etiketi, Takı Etiketi, Labaratuvar/İlaç Etiketi, Cam, Ahşap, Demir-Çelik Etiketi, A-4 Tabaka Laser-Hazır Etiketler, Japon Akmaz, Yıkama Talimatı, Tekstil Etiketi.


0
0
0
0