Termal Karton Barkod Etiketi

Karton Etiketi, yapışkansız Termal Karton Etiketi ve Kuşe Karton Etiket, olarak üretilir, standart olarak beyaz olup, tercih edildiğinde renkli baskılı olarak yapılabilir, rulo olarak, termal barkod etiket yazıcısında kullanılmak üzere, istenilen adetlerde ve özellikler de üretilmektedir. Termal karton etiketler genel olarak kullanıldığı zebra, argox, godex, datamax, tsc gibi termal barkod etiket yazıcısına uygun sarımlarda rulo etiket olarak hazırlanır.

Karton etiket üretiminde en önemli kriter, barkod etiket yazıcısını doğru analiz ederek üretim yapmaktır, raf ve reyonlarda, tekstil sektöründe, kullanılan karton etiketler, normal etiketlere göre biraz daha kalın yapısı vardır, kullanılacağı barkod etiket yazıcının özelliklerine dikkat edilerek temin edilmeli, karton etiketin, barkod yazıcı ile kalibrasyonu yapılabilir olması spesifik noktasıdır, raf ve reyonda kullanılacak termal ve kuşe karton etiketlerin üretiminde ölçü ve adet bilgisini iletildikten sonra, etiket üretimi süreci başlar.

Karton etiketler, yapışkanlı etiketlere göre gramajı daha fazla, mikron olarak da kalın etiket olmakla birlikte, yapışkanlı etiket yazıcılarda kullanılmaktadır. Termal etiket baskı makilerine uygun olarak üretim yapılarak, direket termal ribonsuz, termal transfer ribonlu olarak baskı alınabilir. Daha önce termal barkod etiket yazıcı, etiket baskı makineleri kullanılmadı ise, barcom etiket olarak bu sürece başta sona destek olmaktayız.

Raf etiketi, reyon etiketi olarak tercih edilen karton barkod etiketleri 38mmx100mm Termal Karton Etiketi, 38mmx80mm Termal Karton Etiketi, 60mmx40mm Termal Karton Etiketi, 80mmx40mm Termal Karton Etiketi gibi ölçülerde yaygın olarak kullanılmaktadır, her bir etiket arası akış yönünde perforeli/perforajlı (tırtıklı) olması sebebiyle her bir etiket baskıdan sonra rulodan kolaylıkla koparılmaktadır. Herhangi sabit bir ölçüye bağlı kalmadan, istenilen tüm ölçülerde karton etiket üretimi yapmaktayız.