Ribon Nedir? Ribon Nerden Alınır? Ribon Fiyatları

Ribon nedir? ribon nerden alınır? ribon fiyatları ve hangi cins ribon almanız gerektiğini bu yazımızda bulabilirsiniz. Kağıt ve plastik (pp,pe ve pvc) etiketler üzerinde kullanılan ribonlar farklılık gösterir, kuşe, vellum ve fastyre gibi kağıt etiketlere baskı yaparken kullanılacak etiket cinsi wax ribon olmalıdır,

Kullanılan etiket genişliğine uygun, barkod yazıcı ile uyumlu olması gerekir, resin ribon fiyatı ve özellikleri bakımından plastik etiket baskısında tercih edilir, özellikle kuyumcu etiketlerinde ve silvermat metalize etiketlerinde kullanılması zorunludur, aksi takdirde baskı alınamaz. Ribon baskısının silinmesi, etiket üzerinden kolay ve çabuk çıkması en çok şikayet edilen konudur.

Farklı üreticilerden, farklı kalitede bir çok ribbon satılmaktadır, bu konuda güvenilen ribbon üretici firma ile sürekli çalışmak ve öncesinde numune istenmelidir. Sadece ribbon değil, termal barkod etiket yazıcı, etiket baskı makinesi ve kullanılan etiket cinsi kuşe, vellum, silvermat, opak, şeffaf gibi tümü uyumlu olmalı, termal baskı ayarı, etiket kalibrasyonu doğu yapılmış olmalıdır.